Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
LG zainwestuje pod Wrocławiem ponad 320 mln zł

W 2020 roku koncern LG Electronics zamierza zainwestować w rozwój swojej fabryki z Biskupicach Podgórnych ponad 320 mln zł. Pracę znajdzie tam 150 wysoko wykwalifikowanych specjalistów

W przyszłym roku LG zamierza zakończyć dwa etapy inwestycji: pierwszy na kwotę 120 mln oraz drugi na 200 mln zł.  Koncern  będzie produkować separatory bezpieczeństwa, które mają zastosowanie w bateriach litowo-jonowych wykorzystywanych m.in. w samochodach elektrycznych.

Spółka LG Electronics Wrocław pod koniec sierpnia tego roku otrzymała decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, spełniając kryteria zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że inwestycja LG nie zagraża środowisku naturalnemu oraz to, że firma utworzy miejsca pracy wysokiej jakości.

Proces inwestycyjny jest w trakcie realizacji, a pierwsze dostawy produktów do klientów przewidziane są na luty 2020 roku. Jednym z głównych klientów będzie firma LG Chem Energy. 

Zarząd firmy zapowiada, że w ciągu dwóch lat produkcja separatorów wartościowo będzie zbliżona do tej w segmencie AGD. Koncern planuje tym samym  stać się największym graczem na rynku elekromobilności.

– Koncern LG jest obecny w aglomeracji wrocławskiej od ponad 10 lat – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Jednak  teraz to połączenie biznesowe weszło w zupełnie nową fazę. Ooprócz inwestycji LG Electronics pod Wrocławiem powstaje także nowa fabryka LG Chem – produkująca baterie do samochodów elektrycznych. Po rozbudowie, ma to być największy tego typu zakład na świecie. Wrocław dzięki inwestycjom naszych partnerów stanie się ważnym ośrodkiem w zakresie rozwoju elektromobilności w skali europejskiej i globalnej. 

LG Chem Wrocław Energy to największy w Europie producent baterii dla samochodów elektrycznych, ogłosił w zeszłym roku uruchomienie kolejnej fabryki w w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem. Pod względem nakładów, które wynoszą blisko 3 mld zł to największa w Polsce inwestycja od 2001 r.

LG Electronics działa w Biskupicach Podgórnych, w Podstrefie Wrocław-Kobierzyce (EURO-PARK KOBIERZYCE), od 2006 roku. Firma zatrudnia około 700 osób i produkuje sprzęt AGD. W październiku 2019 roku osiągnęła rekordowe wyniki wytwarzając 68 tys. pralek i ponad 42 tys. lodówek.

 

Fot. UM Wrocław

Udostępnij >
T