Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Porozmawiają o Pracowniczych Planach Kapitałowych

W tym roku powstaną pierwsze Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Docelowo do ich uruchomienia zobowiązana będzie większość polskich przedsiębiorstw. O tym jak ich wdrożenie będzie wyglądało w praktyce, porozmawiają uczestnicy wrocławskiej konferencji, która odbędzie się 30 maja we Wrocławiu.

Już wkrótce Pracownicze Plany Kapitałowe staną się jednym z ważnych elementów krajowego systemu emerytalnego, a zarazem istotnym elementem pakietu świadczeń pracowniczych. Jak każdy nowy program, rodzą wiele pytań, wątpliwości i wyzwań. W jaki sposób wybrać instytucję finansową, która będzie zarządzała PPK? Jakich dostosowań wymagać będą systemy kadrowo-płacowe? Jak informację o PPK przedstawić pracownikom? Między innymi na te pytania odpowiedzą specjaliści podczas cyklu sześciu konferencji „Rzeczpospolitej”. Jedna z nich odbędzie się już 30 maja 2019 roku o godz. 9.30 we wrocławskim hotelu Radisson Blu.

Celem spotkania będzie przedstawienie praktycznych aspektów wdrażania i funkcjonowania PPK. Prelegenci omówią zasady tworzenia planów, a także wyjaśnią, w jaki sposób wybrać instytucję zarządzającą oraz jak rozstrzygnąć kwestie prawne i podatkowe związane z ich uruchomieniem i działaniem. Dopełnieniem spotkania będą krótkie prezentacje renomowanych instytucji finansowych, planujących zarządzać Pracowniczymi Planami Kapitałowymi.

Konferencja jest skierowana do dyrektorów i kierowników HR, dyrektorów finansowych, dyrektorów działów prawnych oraz zarządów przedsiębiorstw. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja na stronie konferencje.rp.pl.

Udostępnij >
T