Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Przy Powstańców Śląskich stanie nowy biurowiec

Rozpoczęła się właśnie budowa biurowca MidPoint71. Projekt oferuje blisko 37 tysięcy mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Pierwsi najemcy wprowadzą się tutaj w czwartym kwartale 2021 roku

Echo Investment otrzymało pozwolenie na budowę kolejnej biurowej inwestycji we Wrocławiu, która powstanie przy ul. Powstańców Śląskich 9.

- Wrocław pod względem nowoczesnej powierzchni biurowej to drugie, co do wielkości miasto regionalne w Polsce – mówi Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale biur Echo investment. -Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy jego dynamiczny rozwój. Przybywa powierzchni biurowej w nowoczesnych budynkach w zasadzie w całym mieście. Echo Investment inwestuje we Wrocławiu już od dobrych 10 lat. Wybudowaliśmy i z sukcesem wynajęliśmy tu pięć budynków biurowych. Jesteśmy w trakcie realizacji pierwszego etapu inwestycji West 4 Business Hub. Kończymy rok 2019 drugą biurową premierą.

Czternastokondygnacyjny budynek wkrótce stanie się częścią wrocławskiego krajobrazu. Niższą, sześciokondygnacyjną podstawę budynku zdobi ć będzie oryginalna i efektowna elewacja. Delikatna gradacja rudości na panelach tej części fasady doda budynkowi indywidualnego charakteru. W projekcie przewidziano również liczne tarasy tworzące dodatkową przestrzeń rekreacyjną dla najemców.

Na parterze pojawią się punkty usługowe, restauracja oraz wygodne przestrzenie wspólne, które mogą być wykorzystane do nieformalnych spotkań czy odpoczynku między służbowymi obowiązkami. Równie dużą wagę przywiązano do stworzenia atrakcyjnej przestrzeni wokół budynku, z której skorzystają zarówno użytkownicy biurowca, jak i wrocławianie.

- Ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę to dla nas zielone światło do rozpoczęcia realizacji projektu – mówi Marek Chmielewski, senior project manager w dziale biur Echo investment. - Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z wykonaniem ściany szczelinowej, która zabezpieczy wykop, a docelowo będzie pełniła funkcję ściany zewnętrznej w części podziemnej budynku. Budujemy w centrum miasta, ale będziemy starali się, żeby prace prowadzone były w sposób jak najmniej uciążliwy zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i środowiska naturalnego. Zakończenie realizacji oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowane zostało na IV kwartał 2021 roku

MidPoint71 został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM na poziome Excellent, wprowadzając wiele ekologicznych rozwiązań m.in. oszczędność energii i wody, politykę gospodarki odpadami oraz minimalizację oddziaływania budynku na środowisko. Znajdzie się tutaj, m.in. 106 miejsc dla rowerów. W specjalnie do tego przystosowanej strefie rowerzyści będą mogli skorzystać z szatni oraz pryszniców. Od strony istniejącego budynku mieszkaniowego, sąsiadującego z powstającym biurowcem MidPoint71, deweloper przewiduje wykonanie parkingu przystosowanego do obsługi pojazdów z napędem elektrycznym.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia Medusa Group. Deweloper nie wybrał generalnego wykonawcy. W procesie przetargowym wybierani są wykonawcy poszczególnych pakietów.

 „Hit the point – MidPoint71” to hasło przewodnie całej inwestycji. Deweloper oparł komunikację na wyjątkowej lokalizacji. „MidPoint” nawiązuje bezpośrednio do centrum miasta, a dodanie liczby „71” zaczerpniętej z numeru kierunkowego stolicy Dolnego Śląska to podkreślenie wrocławskiego ducha tego miejsca.

 

Udostępnij >
T