Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Selena w czołówce rankingu PwC i Bisnode

Wrocławska firma wśród 100 największych producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych

Podczas styczniowej Gali BUILDER AWARDS wręczono prestiżowe wyróżnienia firmom z branży budownictwa i architektury, a także przyznano tytuły Osobowość Roku 2019. Wśród uhonorowanych firm znalazła się Selena, która oprócz tytułu Budowlana Firma Roku zdobyła wysoką pozycję w Rankingu „Build The Future”, przygotowanym przy współpracy z PwC Polska i Bisnode Polska. Jako Osobowość Branży został wyróżniony prezes zarządu Seleny SA Andrzej Ulfig.

Raport powstał w ramach projektu „Build The Future – Fundamenty i Rozwój”, którego inicjatorem jest „Builder”, PwC Polska oraz Bisnode Polska. Twórcy zestawienia przeanalizowali dane 300. firm, które generują przychody na poziomie blisko 150 mld złotych rocznie – co stanowi prawie 7 proc. polskiego PKB. Autorzy raportu uznali, że w obliczu problemów sektora budowlanego, m.in. konieczności zwiększenia rentowności przy twardej konkurencji cenowej czy też tworzenia przewag konkurencyjnych, firmy z sektora powinny mieć dostęp do rzetelnych i wiarygodnych danych dotyczących pozycji finansowej liderów. Grupa Selena zajęła wysoką 13-tą lokatę w grupie producentów. W raporcie zaprezentowano także dwie pozostałe kategorie: deweloperów oraz generalnych wykonawców.

Jak zapowiadają twórcy Raportu – to pilotażowy projekt, który ma być wstępem do szerokiej i długofalowej inicjatywy, będący jednocześnie źródłem rzetelnej wiedzy dla całego sektora budowlanego.

- To już kolejne wyróżnienie dla Seleny jako Budowlanej Firmy Roku – mówi Andrzej Ulfig, Prezes Zarządu Selena SA. - Jest dla nas szczególne, głównie ze względu na uznanie branży oraz zachowanie stałej, wysokiej pozycji Seleny w tak szacownym gronie nagrodzonych firm. Fakt otrzymania tytułu kolejny rok z rzędu to dla nas potwierdzenie zaufania do firmy oraz marki Tytan Professional. Świadczy on także o docenieniu konsekwentnych działań, które podejmujemy jako zespół, by oferować rynkowi zaawansowane technologicznie, profesjonalne produkty do szybkiego budowania, zastępujące tradycyjne zastosowania.

Budowlana Firma Roku – to wyróżnienie, które już od 17 lat wręczane jest firmom, które działają w branży budowlanej i zajmują ugruntowaną pozycję na polskim rynku budowlanym. Doceniane są przy tym za rzetelność i stabilność prowadzonej działalności oraz za oferowanie wysokiej jakości produktów czy usług. Z kolei Osobowość Branży to tytuł przyznawany osobom, które współtworzą sukces firmy, osiągają dobre wyniki oraz przyczyniają się do jej rozwoju.

Selena SA, spółka z Grupy Selena – jednego z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej oraz właściciela marki Tytan Professional otrzymała statuetkę Budowlanej Firmy Roku 2019. Jednocześnie prezes zarządu Seleny SA Andrzej Ulfig został uhonorowany tytułem Osobowość Roku 2019.

Jedną z głównych idei przyświecających organizatorom jest rozpowszechnianie dobrych praktyk i wyłonienie tych przedsiębiorstw, które wyróżniają się skutecznym zarządzaniem i sukcesami rynkowymi w minionym roku. O przyznaniu wyróżnień decydują m.in. znakomici profesorowie polskich uczelni technicznych oraz eksperci rynku budowlanego pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Leonarda Runkiewicza.

Grupa Selena istnieje na rynku od 25 lat, posiada 33 spółki w 16 krajach i 17 zakładów produkcyjnych. Jest jedyną polską marką z branży chemii budowlanej, która sprzedaje produkty w 70 krajach, na czterech kontynentach. Selena to obecnie jeden z czterech największych producentów piany poliuretanowej dla budownictwa na świecie.

Udostępnij >
T