Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Szansa na odwiedzenie wrocławskich laboratoriów

Możliwość zwiedzenia pracowni badawczych wrocławskich firm, uczelni oraz instytucji naukowych, a także liczne warsztaty i pokazy – na to wszystko mogą liczyć wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w Nocy Laboratoriów. W tym roku odbędzie się ona 19 października 2019 r.

Noc Laboratoriów jest pierwszym tego typu wydarzeniem we Wrocławiu i w Polsce. W tym roku odbędzie się już po raz piaty. W jego ramach wrocławskie firmy i organizacje zapraszają mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do zwiedzania przestrzeni, w których na co dzień trwają prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami w obszarach technologii, chemii, biologii i innych dziedzin nauki. To idealne miejsce dla wszystkich spragnionych wrażeń i chętnych do odkrywania tajników nauki.

Podczas tegorocznej Nocy Laboratoriów drzwi do swoich pracowni badawczych, na co dzień niedostępnych dla laików, otworzy wiele wrocławskich przedsiębiorstw, uczelni, instytucji państwowych i naukowych.

Podobnie jak w poprzednich latach organizatorem Nocy Laboratoriów jest NOKIA. Partnerami wydarzenia są: 3M, Dolby Wrocław, Fundacja Pro Mathematica, Hydropolis, Euroimmun, Nanores, Okręgowy Urząd Miar we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska, Sieć Badawcza Łukasiewicz, PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny, Whirpool, Wrocławski Park Technologiczny oraz Instytut Łączności.

W ciągu czterech ostatnich edycji na nocne zwiedzanie wyruszyło w sumie ponad 10 tys. osób. W ubiegłym roku otworzono dla nich ponad 40 laboratoriów, w których przeprowadzono w sumie ponad 100 warsztatów oraz tyle samo różnych prezentacji.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale konieczne są jednak zapisy. Program Nocy Laboratoriów znajduje się na stronie: www.noclaboratoriow.pl

Udostępnij >
T