Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Z Wrocławia polecimy do ponad 80 destynacji

Od marca pasażerowie wrocławskiego lotniska mogą polecieć aż do 83 miejsc. Od tego sezonu również do Amsterdamu.

Podróżowanie ze stolicy Dolnego Śląska staje się coraz łatwiejsze zarówno dla turystów, jak i ludzi biznesu. W obecnym sezonie letnim przewoźnicy oferują stąd łącznie 50 kierunków niskokosztowych, 9 sieciowych oraz 24 czarterowe. 

– Nasza siatka połączeń jest bardzo bogata i różnorodna, co z punktu widzenia podróżnych jest najważniejsze – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Duże zainteresowanie pasażerów, wśród których jest coraz więcej osób spoza Dolnego Śląska, pokazuje też, że oferta przewoźników jest dobrze skomponowana.

Dodatkowe kierunki tanich linii

Oferta tanich linii obejmuje m.in. 18 atrakcyjnych kierunków południowych – niezwykle popularne połączenia do Hiszpanii, w tym na Teneryfę i Majorkę, do Włoch, Portugalii, na Kretę i Maltę, a także do Aten czy Podgoricy w Czarnogórze. W rozkładzie niezmiennie pozostają wszystkie połączenia na północ i zachód Europy, w tym do największych metropolii i regionów Wysp Brytyjskich, do Eindhoven, Dortmundu, Paryża Beauvais, Brukseli Charleroi czy do Skandynawii.

Siatka przewoźników niskokosztowych wzbogaciła się, w porównaniu z sezonem letnim ubiegłego roku, o dwa kierunki. Po raz pierwszy w sezonie letnim pasażerowie mają do dyspozycji połączenia na lotnisko Kijów Boryspol (Ryanair) oraz do Charkowa (Wizz Air). W sumie w nowym rozkładzie jest pięć tras wschodnich, oprócz wymienionych połączeń są to: Kijów Żuliany, Lwów, a także Kutaisi w Gruzji (wszystkie obsługuje Wizz Air).   

Od maja do Holandii

W nowym sezonie we Wrocławiu zadebiutuje również nowy przewoźnik. To flagowe holenderskie linie KLM, jeden z globalnych potentatów. 6 maja uruchomi połączenie z Wrocławia na lotnisko Amsterdam Schiphol. Pod względem liczby obsłużonych pasażerów jest to obecnie 11 największy port na świecie.

Jeśli chodzi o połączenia sieciowe, to najwięcej podróżnych korzysta w tej chwili z obsługiwanych przez linie Lufthansa tras do Frankfurtu i Monachium. Dużą popularnością cieszy się również połączenie na główne lotnisko Paryża (10. pod względem wielkości ruchu port na świecie), uruchomione w ubiegłym roku przez linie Air France. Ofertę przewoźników sieciowych uzupełniają połączenia do Kopenhagi, Zurychu i Düsseldorfu – również ważnych europejskich portów przesiadkowych, a także Tel Awiwu oraz na warszawskie Lotnisko Chopina. 

Dużo możliwości z biurem podróży

W siatce połączeń czarterowych, czyli organizowanych przez biura podróży, na lato 2019 nowością jest bardzo atrakcyjny kierunek – Algarve. To południowa część Portugalii, słoneczna, z malowniczym atlantyckim wybrzeżem i pięknymi plażami. Drugim portugalskim kierunkiem jest wyspa „wiecznej wiosny” Madera.

– Ogromną popularnością cieszą się tureckie kurorty - mówi Michał Kozak, menedżer ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław. - Touroperatorzy wprowadzają na tych trasach dodatkowe samoloty. Tradycyjnie dużym powodzeniem cieszą się też Grecja, gdzie podróżni mogą wybierać spośród ośmiu kierunków, Hiszpania, w tym Barcelona, Majorka,  Teneryfa i Fuertenventura, jak również bułgarskie kurorty Burgas i Warna

Udostępnij >
T